Čakry, máry, fuk

20.06.2014 06:20

Onehdy jsem zde naznačoval, že člověk občas potřebuje restart či něco, čím by zabránil totálnímu zpitomění z přemíry práce (byť té "šitové"). Minule popsaná metoda moc nezafungovala a měsíc v lázních bych asi nevydržel z jiných důvodů. I napadlo mě, že bych si mohl harmonizovat čakry. Našel jsem si spousty stránek tuzemských šamanů a expertů na neviditelné energie proudící všude kolem nás a v nás. Tito všici svorně hlásají, že harmonizace čaker je příjemnou a jemnou metodou, jak se uvolnit. Jak jsem tak pročítal mraky nabídek na internetu, přišlo mi divné, kde se tady v bodrých českých tetách a strýcích najednou vzalo tolik orientální duchovní síly, ale možná tu byla odjakživa a minulý režim ji jen potlačoval. Dostalo se mi zasvěceného vysvětlení, co to vlastně ty čakry jsou. Hned ta první, základní a kořenová, je prý umístěná mezi konečníkem a genitáliemi. No, aspoň už mám jasno, kde leží podstata lidského bytí. Kdepak mozek.

Postupně jsem se dozvídal o spoustě dalších možností vnitřní očisty. Pominu výklad karet a výklad minulých životů. Co bylo, už nezměním a vědět, co bude, by mi mohlo spíš přitížit. Potřebuji jen nějakou duševní masáž, relaxaci. A hned u první dámy jsem si mohl vybrat z nabídky čištění čaker, andělskou terapii, odstranění bloků a Bachovu květovou terapii. Zajímalo by mě, zda poskytuje množstevní slevy, když si dám najednou čakry, bloky a anděly završím Bachem. Ale třeba se tyto terapie navzájem ruší, či dokonce vylučují. Já bych na tom určitě svou prodejní strategii postavil. Účtovat plné ceny a ještě vypadat jako expert.

Vraťme se k čakrám. Čaker je prý mnoho, nám začátečníkům je potřeba sdělit těch sedm základních. Postupně nabývám dojmu něčeho úžasně složitého, neb každá z čaker vibruje v jiném energetickém rytmu a s odlišnou frekvencí a slouží jako převodník a transformátor prány v lidském organizmu. Raději se tedy zaměřím na praxi, jak je harmonizovat. A vida, ono to je úplně jednoduché, třeba to zvládnu i sám. Národ Patů a Matů si vždycky poradí, proč za něco platit?

První návod zněl: "Jak na to? Pustíme si jemnou relaxační hudbu, lehneme si na záda, přikryjeme se a kameny rozložíme kolem svého těla, dva z každé strany asi 10 cm od hlavy a zbývající asi 10 cm od kotníků. Relaxujeme půl hodiny, můžeme klidně i usnout. Po této proceduře je nutné kameny dle výše uvedených postupů vyčistit." Je-li to tak snadné, v čem spočívá byznys? Jenom v prodeji šutrů? Jenže pak jsem našel jiný návod: "Jak na to? Na každou čakru si položíme jeden vyčištěný křišťál, růženín nebo ametyst o velikosti lískového oříšku a pak zhruba 5 minut odpočíváme (!ne déle, protože to bychom čakry zase přebili!). Po uplynutí této doby kameny sundáme, přikryjeme se a můžeme ještě relaxovat." Inu s čakrami neradno si sám zahrávat. Co kdybych je přebil či připozabil? A stejně nevím, jak bych se přikryl (dle prvního návodu) a pak si přikrytý začal rozestavovat kameny u kotníků. Tak to bývá, když si nějaký chytrolín něco vygúglí a snaží se čakry vyladit sám doma v obýváku. Kromě otlačených zad nezíská nic. Rád potom vyhledá čakrálního odborníka a rád mu zaplatí za správné rozestavení kamenů a načasování terapie. Takže tak byznys funguje.

Předpokládám, že k esoterickým křišťálům a ametystům dostane zákazník příbalový leták. Minimálně s návodem na jejich čištění. Pozor, nestrkejte je do myčky. "Kameny až po okraj zasypte solí a nechte dvanáct hodin odpočívat. Po uplynutí této doby vyjměte, otřete a můžete zase používat. Sůl už dále nepoužívejte, vysypte ji do odpadu." Celé to je opravdu příjemná záležitost, samé odpočívání i pro kameny. Ty ovšem potřebují ležet mnohem dále, takže si předem zkontrolujte, zda na vás nechtějí použít nějaké uondané celodenním harmonizováním mnoha zákazníků. Každý provozovatel čakrálního byznysu musí mít několik sad kamenů, z nichž většina odpočívá v soli.

Zharmonizované čakry jsou jen začátkem, cestou k netušeným výšinám, v nichž vládne Doc. RNDr. Ivo Chudáček, DrSc., nositel Zlatého Bludného balvanu 2000. On dokáže vyvolat ódické větry způsobující fluodický signál, který má sílu přebarvit jeho auru, ale hlavně mohou skrze čakry rozrušit vibronace oduší kvantově mechanického těla jeho astrálního dvojníka zesnulého v paralelním světě. Jak mu závidím! Ač jsem se maximálně soustředil na svoje čakry, zmohl jsem se jen na větry, které rozhodně nebyly ódické.

Zpět