Jak psát a co číst

15.06.2010 12:00

Řeč a text či mail jsou dnes míň než nic. Čím víc jich je, tím míň je čas to číst, moc slov se cpe k nám ze všech stran. Ten či ten má svůj web a tam nám chce vše říct. Kdo jde psát na chat, hned zří tu víc jak sto těch, co též jsou s to dát vše, co v nich tkví. Je v tom však duch či vtip, cit či snad dík? Jen klik a text je vzat a zas dán sem, pár slov změň a jsi král. Proč žák by měl sám psát, co ví, když moc je škol a kde kdo už to dal všem na web? Jen ber a dej zas dál.

Kdo znám je z show, či hit nám pěl, ten hned svůj škyt i prd do knih dá a má svůj fan klub. A tisk je rád, že má co psát, jak ten byl tam, či děl to, a s kým kde pil či spal. Kdo pán náš byl, byť jen pár let, ze dvou vlád tyl či post tam měl, pak má hlad po tom mít i pár svých soch či knih. A kec i tlach jdou do sta stran, plus web, kde den co den lze dát plk. Ten, kdo míč zná a kop do něj je mu vším, ne vždy má co říct. Však kdos rád dá do knih vše, co z úst hvězd šlo, byť by to byl jen slint. Je fajn zřít Miss, jak svých vnad nám chce kus dát, však proč pak číst, co kdo jí dal, co jíst smí a proč šat ten si chce brát a kam v něm jít?

Jen pár hlav má všem co říct, však hlas těch je sláb a zní jen jak "píp" z hnízd. Vždyť řev a hluk smí hrát tu prim. Je to už sta a sta let, kdy Řek nám dal pár slov o cti a i dnes je to cíl pro náš rod. Kdo však ví, kde text ten vzít? Kdo dnes čte to, co Řek psal, když rok byl míň než pár nul?

Však knih o tom, co za střih má mít vlas, co za krém si dát na pleť, jak mýt si nos, co kdy pít a jíst, jak kil mít míň, tak těch je víc než dost. Tisk ví líp, jak žít, co říct a dát a co si vzít, jak být „top“ a mít se „nej“ a kdy jet tam, kde žít je „in“.  Jen měj svůj blog a tam si piš, co chceš, pár tun slov tam chrl den co den.   

A tak mám tip, co dá nám klid. Mluv a piš míň slov! A když tak řeč či text měj z těch slov, co jsou jen znak. Či snad dva, tři a ne víc než pět.

 

Zpět