Lososový tatarák na pečené paprice

21.09.2013 12:00

tatarák z lososaTatarák z ryby, nejčastěji z lososa, není žádná velká věda. Ale můžete snadno narazit. Čerstvost lososa při konzumaci na syrovo hraje hlavní roli. Maso musí být růžové a pružné. Když do něj píchnete prstem a zůstane tam důlek jak na hraní kuliček, jděte oznámit hostům, že v zájmu zachování jejich života předkrm nebude. Losos je ryba, která není příliš cítit onou typickou „rybinou“, takže pokud je cítit i skrz zavařený obal a igelitovou tašku, postupujte předchozím  postupem.

Kousky lososa obvykle škrábu, ale tentokrát je rozmixuji* s celoročně jarní cibulkou, olivovým olejem, solí, bílým pepřem, troškou dijónské hořčice a hlavně s koprem. Hmotu pak smíchám se zbytkem jemně nakrájené cibulky, citrónovou šťávou a posekaným koprem, který se hodí i na ozdobu. Případně přidám olivový olej, extra panenský. Rozpůlenou papriku opeču na olivovém oleji v grilu a pak nechám vystydnout. Topinku, samozřejmě tu suchou - z topinkovače, použiji jako základ, na něj položím papriku a na střed tatarákový bochánek.

*Vyzkoušel jsem lososa umlít na masovém mlýnku a zdá se, že je to optimální poměr kvality zpracování a náročnosti práce.

Zpět