Odměna pro stotisícího návštěvníka

08.09.2014 14:20

Počítadlo návštěv na Krajničách už začalo počítat na šest cifer. Někdo je onehdy navštívil a číslo 99.999 na tachometru přeskočilo na 100.000. Možná to ale nebyl někdo, ale spíš něco. Robot, co oblézá weby, stahuje klíčová slova a celé texty, aby je indexoval. Moc statistiky nezkoumám, ale občas je přece jen dobré vědět, jestli to vůbec někdo čte.

Kdyby se stotisící návštěvník dal identifikovat, poslal bych mu nějakou odměnu. Dělává se to tak třeba v nákupních centrech, muzeích nebo tak. S největší pravděpodobností by tento návštěvník, jsa robotem, neprošel Turingovým testem. Jaké odměny se dávají robotům? Pro pejsky je seženete v petšopech rovnou pod názvem "odměny". Nejlepší odměnou pro stolní počítač je, když mu vyluxujete prach v útrobách. Ale pro softwarové (ro)boty? Možná jsem tím stotisícím návštěvníkem Krajniček byl já sám, když jsem kontroloval text, zda v něm nejsou hrubky. Řekl bych, že to tak bude. Dám si odměnu: něco krajně okrajového. Třeba takové šunkofleky. Z nich mám nejraději právě ty chřupavé okraje. Přitom všude, v školní jídelně, závodce, nebo tam, kde to nešlo ovlivnit, jsem vždy vyfasoval ten bledý a blátivý prostředek. Můj děda, ten z perníkové chaloupky a předtím ze Sachsenhausenu, vždy nutil babičku, aby šunkofleky rozprostřela po velkém pekáči maximálně do centimetrové výšky, čímž vznikl jeden souvislý propečený okraj. Některá řešení jsou prostá. Ale napadnou vás?

P.S.

Máte-li podobnou zkušenost s šunkofleky nebo si myslíte, že jste tím stotisícím návštěvníkem, dejte mi vědět. Projdete-li Turingovým testem, bude i odměna.

Zpět