Příběh z titulů

06.04.2013 10:13

Někde jsem psal, že z novin a časopisů čtu už jen nadpisy. Odsud zbývá krůček k tomu, číst jenom názvy těch novin a časopisů. Když prolétnu neuvěřitelný seznam všeho, co u nás vychází - a to se omezím na periodika tištěná - tak už z pouhých názvů lze sestavit příběh. Třeba vyprávění muže líčícího své zkušenosti se ženami a životem vůbec:

POŠLI RECEPT, jak pochopit SVĚT ŽEN!
 
Chlapče, čekáš snad OMALOVÁNKY MOUDRÉ SOVY? Neexistují NEJLEPŠÍ RECEPTY ani BÁJEČNÉ RECEPTY jen taková MOJE PSYCHOLOGIE, či spíš MŮJ PŘÍBĚH: MAMINKA bedlivě zkoumá MOJE ZDRAVÍ a nevnímá můj ESPRIT. SESTRA by chtěla, abych byl STAVITEL i TECHNIK, který dělá do REALIT. PRAKTICKÁ MODERNÍ ŽENA, moje TINA, sice vychvaluje NÁŠ ÚTULNÝ BYT, ale chtěla by RODINNÝ DŮM. Případně dvě REZIDENCE. Člověk ji nevidí TÝDEN, pak udeří NEDĚLNÍ BLESK: "Kam zas jdeš? AHA, NEDĚLNÍ SPORT. To je pořád tvoje CHVILKA PRO LUŠTĚNÍ, CHVILKA PRO RELAX a pro mě jenom CHVILKA V KUCHYNI. Kde je ČAS NA LÁSKU?"

Přítelkyně KATKA KŘÍŽOVKY neluští, má pořád APETIT a očekává nějaké PŘEKVAPENÍ. Kde na to brát EURO? Chce, abych pořád dosahoval MAXIM. DÁŠA - na uchu MOBIL, zajímá jí jenom její KONDICE a jestli má GLANC. JOY, VLASTA chlastá, ale vlastně PROČ NE?! Jeden VÍKEND s BARBIE, co čekat od TOP DÍVKY? Chvilkové ŠTĚSTÍ A NESNÁZE. Řekl bys, SEDMIČKA žen - ten má PESTRÝ SVĚT! FAJN ŽIVOT. Ale mám pocit, že je to tu KOČIČÍ PLANETA. PSÍ SPORTY jsou zakázané. BRAVO GIRL! Žádný SVĚT BALENÍ. UDĚLEJ SI SÁM. Je třeba mít INSTINKT, být mazaný jak LIŠKA na tolik žen. Je to složité jak ENIGMA, a to není LUŠTĚNÍ PRO DĚTI.
 
Pracuji v BANKOVNICTVÍ, ale žádný FINANČNÍ MANAGEMENT. Prostě firemní KAČER DONALD, nebo snad LOKOMOTIVA TOMÁŠ, ne-li MEDVÍDEK PÚ. Měl bych mít PRÁVO na nějaký ten RESPEKT, ale šéfová chce pořád jen PROFIT. Například ONA DNES na poradě prohlásila, že DINOSAUŘI Z DINOPARKU musí pryč. CHVILKA NAPĚTÍ. Mezi ODPADY se dostal kolega.

Ptáš se na moje DOTEKY ŠTĚSTÍ? MOTOCYKL, POPCORN, ZBRANĚ & NÁBOJE.

Jedině hrubou agregací na úrovni titulů lze obsáhnout vše, co u nás a na nás vychrlí rotačky. Člověk se s periodiky pobaví stejně a navíc nepotřebuje předplatné.
 

Zpět