COVID krimi

09.02.2021

My zlodějíčkové, kapsáři a jiní kriminálníci aktuálně se sdružující v odborové organizaci "Česká Čórkařská Asociace (ČČA)" zásadně protestujeme proti diskriminaci, kterou vláda na nás páchá tím, že různými podpůrnými programy zvýhodňuje různé skupiny podnikatelů a OSVČ, zatímco my osoby samostatně zločinecky činné (OSZČ) jsme naprosto přehlíženy.

S výjimkou malé noticky Jany Bendové v časopise Reflex (č. 4, 2021 str. 14) se nás nikdo v médiích ani jinde nezastal. Statistiky poklesu kriminality pracují jen s čísly, které se týkají našich neúspěšných kolegů, ale i tak kriminalita klesla o 16,9 %. Ve skutečnosti naše ztráty dosahují více než 50%. Důvody jsou evidentní:

  • Zcela zmizela movitá a spolehlivá turistická klientela. Zejména v Praze jsme tak přišli o základní zdroje obživy.
  • Z důvodu dlouhodobě zavřených restaurací a barů se po ulicích téměř nevyskytují hloučky opilých klientů, kteří představovali ochotné a dobrovolné dárce financí.
  • Pohyb lidí je vládním opatřením všeobecně omezen a občané sami se odmítají kumulovat, vyhýbají se jakékoliv skrumáži "tělo na tělo", kterážto je téměř nezbytným prostředím pro efektivní sběr peněženek, mobilů a jiných prostředků nutných k naší existenci.
  • Vládní výzva k bezkontaktním platbám kartami vedla k tomu, že naši klienti nenosí žádnou hotovost.
  •  Zavřené kavárny a restaurace znemožnily nerušené pracovní schůzky a pro větší kriminálně pracovní týmy je přímo nebezpečné se shromažďovat na veřejných prostranstvích.
  • Je sice faktem, že dříve člověk s rouškou přes celý obličej při vstupu do banky okamžitě probral ochranku z letargie, zatímco dnes tato zůstane v klidu, a naopak vystartuje proti občanovi, který identifikační část hlavy zakrytou nemá. Ale ne každý zločinec má kvalifikaci a žádné rekvalifikační kurzy na bankovní loupeže nebyly avizovány.
  • Nařízené karantény, distanční výuky a home office způsobují, že bytaři prakticky nenachází žádný prostor, kdy nikdo není doma.

Z výše uvedených důvodů požadujeme urychlené spuštění programu "COVID krimi" pro všechny poctivou čórkařinou, bytařinou a jinou samostatně zločineckou činností se živící občany. Zároveň požadujeme, aby instrukce pro vyplnění žádosti ke COVID krimi byly psány nám srozumitelným argotem a nikoli úřednickým ptydepe. Srozumitelnost instrukcí je důležitá, jak dokládají kolegové z mordbranže, kteří se mylně domnívali, že COVID Nájemné pokrývá i nájemné vraždy.