Jak strávit život v shopping centru

03.01.2018

Tak v Liberci má už každý občan svůj čtvereční metr nákupního centra. V Praze zatím na 1000 obyvatel připadá jen asi 750 m2, ale i tak jsme již předhonili velkoměsta jako Paříž, Londýn, Mnichov a další. Nákupní centra se označují hvězdičkami podobně jako třeba hotely. V těch pětihvězdičkových centrech stačí ještě dořešit možnost přespání, jinak je tu všechno. Podnebí optimální a neměnné. Příjemná hudba. O všechno je postaráno. Tím se postupně naplňuje vize, že jednou bude možné v shopping centru strávit celý život.

Jednou, takhle v pondělí ráno, sem přijedete, pohodlně odstavíte auto v podzemním parkingu a slastně tu prožijete třeba dvacet let. Tak především wi-fi je všude a dobíjení pro mobilní telefony na každém kroku. Ale možná se se svým budoucím partnerem seznámíte tím starým způsobem tváří v tvář, mezi regály.

Aby následující rande měla styl, jsou k dispozici stylistky, čistič bot, balení dárků, piano, masážní křesla i křesla hudební. Zakoupení květiny a zásnubního prstenu nedá žádnou práci, však už jste okolo šli aspoň pětsetkrát. Nákupní centrum myslí na všechno, třeba zapůjčením šitíčka. Čistírna, opravna obuvi a krejčovské služby řeší větší oděvní otázky, ale není vlastně lepší koupit něco nového? Uzamykatelné skříňky a shopping asistent se postarají o odložené oblečení.

Dříve nebo později přijde vhod dětská přebalovna a ohřívač dětských lahviček. Vše ostatní, co vaše společné dítě potřebuje, se tu dá koupit. Zapůjčení dětského kočárku a dětský koutek jsou zadarmo. Toalety pro děti, zapůjčení stolních her taky. Dítě dostane identifikační náramek, takže se nemusíte obávat, že by se ztratilo nebo zaměnilo, až budete spokojeně relaxovat ve fitcentru nebo v kině. Je dobré si předem ověřit, jaké služby to které centrum poskytuje. Tak třeba bezplatné tiskoviny se hodí pro starší. Pocit dlouhodobé jistoty pak dává vědomí, že za půjčení invalidního vozíku se neplatí. Z nabízených služeb jen poněkud nechápu možnost vypůjčení deštníku. Ledaže by došlo k požárnímu poplachu s testováním sprinklerů.

Vlastně, pardon, to parkování je zdarma jen prvních pět hodin. Za dvacet let byste zaplatili 8.760.000 Kč. Ale stačí každých 5 hodin vyjet a zase se vrátit.