Tunelstory aneb Jak se rodí tunel

07.08.2015

Starší ročníky si vzpomenou na film režisérky Věry Chytilové z roku 1979 Panelstory aneb Jak se rodí sídliště. Až na jméno režisérky, která se už bohužel otevření Blanky nedožila, by se anotace k filmu dala použít skoro bez změny:

Tunelstory aneb Jak se rodí tunel je český barevný film z roku 2015 režisérky Adriany Krnáčové natočený ve Filmovém studiu MHMP, premiéru měl 1. prosince 2015. Jedná se o společenskou satiru kritizující stav abnormální společnosti v prvních letech 21. století v Česku. Mimo jiné také šlo o umělecky ztvárněnou reakci na tehdejší výstavbu obřích tunelů v Praze.

Možná byl celý problém v tom, že Blanka není na chlapy, hlavně na ty v roli primátora. Vše se podařilo dokončit, až když Blance svitla naděje na lepší zacházení poté, co se primátorského postu ujala žena. Jak Adriana o Blance mluví? Vezměme jen pár výroků z rozhovoru na ČT24 dne 25.03.2015.

"Ten musel říct, poklaďte, klaďte ty kabely někam do tý, do tý Blanky, protože to prostředí je vyhovující. Jistě, samozřejmě, že já si, já se, my se nezříkáme té odpovědnosti. Ale říkám, že jsou to dva příběhy."

"Prostě si to nemůžu vysávat z prstu."

"Nemůžu slíbit vůbec nic, ale už ani vůbec ne v souvislosti s předcházejícím slibem, který jsem dala na základě příslibu dodavatelských firem, tak už vůbec takové nic neřeknu."

"Já bych, já jsem to už říkala několikrát, já nemám až takovou velkou ambici, aby po mně zůstal tunel, anebo nějaká velká stavba."

Paní režisérko, vlastně primátorko, k tomu není co dodat.